+421 903 550 521       info@ajka.sk

Slnečné fotenie

Žurnál o slnku, fotení a krásnom víkende… 🙂

V pracovnom nasadení som ani nevnímala, že som tiež objektom fotenia 🙂

Mám rada zimu, keď mrzne a je sneh, som opak väčšiny 🙂 a keď je horúco, trápim sa… No tento rok to vnímam akosi ináč. Teploty u nás už v apríli stúpajú takmer na 30 stupňov a mňa to napočudovanie veľmi teší. Neviem sa nabažiť slniečka a tepla, som ako naše mačky 🙂

Možno je to tým, že väčšinu dní som trávila v ateliéri, kde si slnka veru neužijem. A keďže víkend bol nádherný, zbalili sme deti aj oblečenie a vydali sa hľadať vhodné miesto na fotenie v exteriéri. A že toho miesta v našom okolí je! Všade to kvitne a zelená, nakoniec sme sa po krátkom váhaní rozhodli pre neďaleký vodný mlyn.

Napriek tomu, že okolo bolo veľa rodín vychutnávajúcich si nádherné prostredie, kŕkanie žiab či spev vtáčikov, fotenie sme si užili a na fotkách to vyzerá, akoby sme tam boli len my.

Div sa svete, naša najmladšia ochotne pózovala. Možno to bolo vďaka koncertu jej milovaných žabičiek, ktoré mne, na rozdiel od Karolínky, naháňajú strach a mám z nich úplnú hrôzu a paniku. Deti pri túlaní sa lesíkom objavili aj vretenicu, líščie nory, na stromoch ďatle a skákajúce veveričky, skúšali si nafotiť slimáčiky a hríbiky a cestou domov sa nevedeli utíšiť, jedno cez druhé s nadšením rozprávali o svojich zážitkoch.

Pre veľký úspech sme výlet zopakovali aj v nedeľu a víkend sme zakončili spoločným „inline“ a na veľkú radosť našej milovníčky kvetín a všetkého živého sme si natrhali aj krásnu poľnú kyticu (z ktorej sa ešte teraz po stole rozliezajú chrobáčiky) 🙂

Mojim pôvodným zámerom bolo nafotiť voľnočasové cool oblečenie pre deti a teenagerov. Ako fotograf – amatér som si to veľmi užívala a tešila sa. Bolo to moje prvé „veľké“ fotenie vonku, kde som sa snažila zachytiť moju tvorbu. Tak nech sa páči, pozerajte, komentujte a dajte mi vedieť, ako sa mi to podľa vás podarilo.