Kto sme

Ajka je slovenská značka oblečenia, ktorej hlavnou črtou je farebnosť a hravosť a v neposlednom rade precízne spracovanie do detailov.

Naše smerovanie

Tvoríme vlastné modely štýlového oblečenia z teplákoviny pre deti od dvoch rokov. Originálne produkty, kde každý kúsok má svoj príbeh, je jedinečný a neopakujúci sa. Naše šaty sú typickým predstaviteľom filozofie “slow fashion”. Vďaka premyslenému strihu detské šaty “rastú” spolu s dieťaťom, najskôr ako šaty, neskôr vkusná tunika s ¾ rukávom. Charakteristický rukopis oblečeniu dodáva aj naša unikátna „kresba“ niťou, zakaždým iná, nikdy nie úplne totožná.


Aká je naša filozofia?

Ako rodičia z vlastnej skúsenosti vieme, že menšie dievčatá si veľmi rady obliekajú sukne či šaty. No častokrát im v tom práve my, mama či otec, bránime. Šaty na ihrisko?! No a prečo nie? Prečo by sme im mali odprieť tú radosť?!

Nezriedka najmenším školáčkam pribaľujeme do ťažkých tašiek tepláky na prezlečenie. A večer ich donekonečna kárame, že sa opäť zabudli prezliecť a ušpinili ďalšie pekné šaty. Výtvarná, desiata aj obed, kolenačky po koberci či trávniku v školskom klube….

Našim cieľom je nechať deti byť deťmi, no zároveň uspokojiť aj naše „dospelácke“ estetické cítenie. Teplákové šaty „Ajka“ sú dostatočne pohodlné na celý náročný deň v škole či škôlke, a pritom sú štýlové a vkusné. Keďže teplákovina nevyžaduje veľkú starostlivosť, nie je žiadna katastrofa, ak sa vaša slečna zafúľa. Práčka predsa operie a žehlička nie je potrebná ♥.  A navyše všetky naše šaty sú ľahko rozpoznateľné a hravo vaše dieťa odlíšia od ostatných.

Kto je „Ajka“

Ajka, dizajnérka značky, je mama troch detí, kedysi v dobe „pred deťmi“ vyštudovala odbor „Textilné vlákna“ na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie, v dobe „deti a nekonečná materská dovolenka“ k tomu pridala štúdium „Interiérový dizajn“. A to všetko spolu s neutíchajúcou túžbou tvoriť viedlo k založeniu značky.

Komu je naše oblečenie určené?

Ajka je obchod pre všetky mamičky (nebránime sa ani oteckom), ktoré:

  • svoje deti rady obliekajú nápadito
  • sa neboja farieb
  • majú rady originalitu
  • chcú sa s deťmi zladiť
Naše kontakty

info@ajka.sk

www.ajka.sk

+421 903 550 521

FB  INSTAGRAM  PINTEREST